top of page

Všechny aktuality

Vánoční setkání 2023

Milí Ostrůváci a všechny spřátelené duše a kamarádi.
Přejeme vám do nového roku spoustu pohody, smíchu, ale hlavně nových dobrodružství, kterých nás v roce 2024 čeká spousta! :)  A kdo jste si s námi užil letošní vánoční setkání na Staromáku víte, že kde je Ostrůvek, tam je pohoda! Bylo nás tam celkem přes čtyřicet a bavili se malí i velcí.
Těšíme se na vás na dalších schůzkách, výpravách a akcích a užijte si krásný konec roku, protože nové zážitky už ťukají na dveře.... :)
Ahoj za všechny "Velký",
Milan

Dnešní schůzka je od pěti ... a těšíme se

Doražte i když jste se třeba nestačili nahlásit :) U Albrechta v klubovně to dneska žije :)

Druhá květnová schůzka s "TOTEMEM"

Krásné nedělní počasí, prima parta plus hra, která umí pořádně zabrnkat na nervy ... Jungle JAM. Ještě, že nás tentokrát bylo trochu míň, jinak bychom se v zápalu boje umlátili :)

POZVÁNKA na oslavy 30. let tábora Na Ostrůvku

Pozvánka na setkání pro všechny bývalé Ostrůváky (ať už děti, praktikanty nebo vedoucí) na víkend 10. - 11. června na tábor Na Ostrůvku. Promítání, pár her, čtení z kronik, zpívání a hlavně setkání s s lidmi, kteří s vámi Ostrůvek prožili. Stáhněte si velkou pozvánku v PDF nebo v JPG a tam najdete podrobnosti. Pokud se zúčastníte můžete se předběžně přihlásit na ostrůváckém FB na vytvořenou Událost, ale pro závazné přihlášení je potřeba vyplnit TENTO krátký formulář... Těšíme se na setkání se všemi , kteří kdy na Ostrůvku "smočili svoji trosečnickou patu" :) Ahoj za celou současnou ostrůváckou partu. Milan

Ostrůvácká schůzka - hry a dovednosti na zahradě

Není nad to být zase taky venku na zahradě na sluníčku při kroketu, tréningu přesnosti a duelových rytířských dovednosti s „dřevcem“. Jaro už je opravdu tady! :)

Něco hodně dobrého na závěr :)

Když se při hrách hodně daří nebo když se něco většího slaví ...

Dubnová ostrůvácká schůzka

Tentokrát hry v klubovně, luštění, skládání a vymýšlení sestav z tangramů, příprava na uzlovací schůzku a další

Druhá březnová ostrůvácká schůzka 2023

Hodně herní a taky kus pěkné muziky (i s malým Jendovým koncertem) + něco dobrého za zub jako vždy. Nedělní setkání jsou víc na pohodu, protože mohou být delší, takže schůzky do budoucna budeme plánovat na střídačku i na neděle. No a hlavně je tady začínající jaro, takže se těšíme na další dvě dubnové výpravy.

Konečně i venku a muzika v klubovně - video

Jaro je tady a tak oslavíme i malým videem ... https://youtu.be/uTn71H6cMAQ

Závazné přihlášky a plný Ostrůvek 2023

Tábor Na Ostrůvku 2023 je od předminulého týdne na základě předběžných přihlášek kompletně plný a minulý týden už i odešly dopisy se závaznými přihláškami a všemi dokumenty. Tak můžete pomalu začít oprašovat uzlovačky, lasa, zpěvníčky a šifry s morseovkou, protože léto už se prostě nezadržitelně blíží! Ale do té doby ještě spousta schůzek, akcí a tři velké výpravy - těšíte se? My teda JO!!! :)

Hry a pohoda v klubovně ....

Když ostrůvácká oddílová schůzka tak VESELÁ!!! Můžete i kouknout na krátké video: https://youtu.be/uM_WXoV3mrk Tak příště zase trochu muzikantská a v březnu a dubnu nás čeká něco trochu extrémně sportovního ... a pochopitelně hodně zajímavého!

Lednová tvořivá schůzka se dřevem

Jedna z dalších lednových tvořivých schůzek – práce se dřevem a další základy výtvarných prací. První pokusy jsou sice hodně neumělé, ale dřevo to umí „odpustit“… A pokračování určitě ještě příště ….

Ostrůvácké Vánoce 2022 vedoucích

Už skoro dvacetiletá tradice našich ostrůváckých Vánoc. Vlastnoručně vyrobené dárky potají losované a plné překvapení a originality. Letos překvapila Jendova nádherná keramická maska, MINI mikádo v bambusovém pouzdře, ručně šitá barevná taška na lahve vína, ručně malovaná trička a spousta další. No a taky hry, muzika, procházka a oslavy až do soboty odpoledne ....krásné to bylo...! :)

Tábor Na Ostrůvku 2023

Během příštího týdne okolo 20. ledna vám přijde mailem první zvací dopis na letošní Ostrůvek s předběžnou přihláškou. Balit na tábor sice ještě nemůžete, ale těšit se můžete začít už teď, protože těch pár měsíců už uteče jako voda ...

Další muzikantská lednová schůzka.

Zveme na další muzikantské setkání už s novými hudebními nástroji a těšíme se nácvik nového repertoáru. Vlastní nástroje a zpěvníčky samozřejmě s sebou a zbytek už doladíme v klubovně!

Máváme roku 2022 a těšíme se na Ostrůvek 2023

Milí Ostrůváci, končí další rok plný akcí a událostí a my vám přejeme, aby vás krásné vzpomínky provázely ve dne v noci až do našeho dalšího setkání, schůzky, výpravy ... A protože rok 2023 bude i plný vzpomínání a výletů do minulosti, posíláme jedno zajímavé video z roku 2013 a spousta v vás se tam určitě pozná.... protože čas prostě letí :) https://www.youtube.com/watch?v=lUctdYjpxXg

Ostrůvácké Vánoce 2022

Poslední letošní prodloužená oddílová schůzka a krásné ostrůvácké vánoce s tombolou a spoustou her a ptákovin. Musím říct, že takhle jsme se už zase dlouho nezasmáli a snad se podaří brzo dát dohromady i kousek videa. Nejlepší hry jsou prostě takové, které se na první dobrou tváří jako naprosté "ptákoviny". Posíláme pozdrav i těm smutným pěti marodům, kteří nemohli přijít ... Tak přejeme všem pěkný nový rok 2023 a těšíme se na vás v lednu, únoru, březnu, dubnu, květnu, červnu .....

Muzikantská prosincová schůzka

První prosincová schůzka byla krásně muzikanstká a současně i herní. Zkouška s hudebními nástroji, nové hlasy do písniček a hlavně spousta pohody a legrace při hrách - prostě ostrůvácká předvánoční nálada. No a za deset dní se na vás těšíme na vánoční schůzce zase v klubovně ve čtvrtek 15.12. od 18 hodin. Kdo chce, může přinést i malé dárečky nebo něco dobrého, a my pro vás už něco pěkného chystáme.... tak to nepropásněte! :) 

Vítejte na novém webu Ostrůvku

Ještě pořád je to trošku batole (nebo spíš delfín), které svoje možnosti a vlohy pomalu rozvíjí, ale jsme přesvědčení, že si tu postupně každý z vás najde tu svojí "srdcovku". Hlavně nám ale tyto nové stránky postupně umožní lépe komunikovat přímo bez pomoci mailů a Doodlu. Stejně tak dál poběží paralelně na FB události, zajímavosti a fotky z akcí (na stránce i ve skupině Na Ostrůvku). Obsah přidáváme postupně, abyste měli pořád přísun nových vzpomínek a jsme zvědavi co vy na to? Tak ještě jednou ... VÍTEJTE! Milan a Peťas

Druhá listopadová schůzka

A už nás pomalu zahání počasí dovnitř do klubovny a lepší to nebude. Ale s novými stolními hrami, hudebními nástroji a dobrou náladou přežijeme v klubovně i podzimní plískanice a nálady. No a otázka je, jestli se nám podaří do konce roku uskutečnit tu slibovnou výpravu nebo alespoň výlet. Tak sledujte přihlašovadla, maily, novinky a brzy snad už i na novém ostrůváckém webu

Výprava do ZOO

... aneb svět zvířat a Ostrůváků. Přivítalo nás pěkné počasí a spousta pěkných překvapení - jako nový pavilón goril nebo možnost být u klokanů přímo ve výběhu. Ale třeba hroši měli volno a ukázali nám záda. Stejně jsme toho většinu stihli navštívit a stálo to za to! Odpoledne už nás u lachtanů zastihl déšť takže tohle atrakcí jsme návště zoo ukočili. Tak příště zase na jaře a za trochu hezčího počasí.

Muzikantská říjnová schůzka

To, že se na Ostrůvku zpívá každé ráno po snídani (a potom celé dny), není žádná novinka. No a teď se začíná hrát a zpívat i na schůzkách a taky postupně učit nové věci a nástroje. A že se najde postupně muzikantů ještě víc je asi jasné, protože ostrůvácké písničky už si žijí svým vlastním životem a naučit se k tomu na ukulele nebo kytaru je prostě výzva! Tak ta další muzikantská je už 10. listopadu a snad se podaří, že už i s dalšími novými hudebními nástroji.

Hravá schůzka ještě pořád venku

Poslední zářiová ostrůvácká schůzka a už je tu zase pomalu říjen a zažene nás dovnitř... Ale to nevadí, protože máme před sebou výlet do ZOO a v klubovně nás čeká spousta her a aktivit.

Ostrůvácká výprava září 2022

Kdo se těšil na ošklivé počasí a nudu byl hrozně zklamaný Sice občas pršelo, ale užili jsme si i sluníčka a tepla .... a že by se někdo nudil - tak to ani náhodou! Od večerního ohně s buřty přes hry na louce, v lese, v jídelně, večerní divadlo nebo noční hru do země malých čarodějů. Dobrodružná byla dokonce i zpáteční stíhací cesta/běh přes les na nádraží nebo souboj o rezervovaná kupé v rychlíku ... Byla to pohoda a my jsme si to s vámi parádně užili.

První zářiová schůzka s promítáním

a pěkně veselá - s ohněm a pečením cukrových hadů, pár hrami a hlavně s táborovým promítáním až do pozdních večerních hodin. Na plátně se střídaly fotografie z letošního Ostrůvku, videa z her a zpívání stejně jako starší videa trošku vzpomínková. Na to, že se nás sešlo postupně skoro třicet, byla zahrada skoro malá. Sousedi se dost divili čemu jsme se tak hrozně smáli a jestli se si promítali grotesky?? Kdepak - na Ostrůvku se prostě takhle žije!!!
bottom of page